maksanlogo2.jpg (5905 bytes)         ISO9001-1.jpg (9185 bytes)   facebook.JPG (2434 bytes)        gear09.gif (7591 bytes)
  Ana Sayfa     Ürünlerimiz     İmalat     Firma Profili    İmalat Listesi    Haberler    İnsan Kaynakları    Bize Ulaşın  English 

gear08.gif (6279 bytes)

Maksan Dişli Makina Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti.
Adres:
Sanayi Sitesi Atça-Nazilli- TÜRKİYE

Telefon: +90.256.356 33 01 (PBX)
Fax: +90.256.356 31 11
e-mail: mail@maksan-tmc.com.tr
Web: www.maksan-tmc.com.tr

 

 

İmalat

>Dövme Ünitesi
>
Isıl İşlem Ünitesi
>
Dişli Açma Ünitesi
>
Bohrwerk Atölyesi
>
CNC İşleme Merkezi ve CNC Torna
>
Kalite Kontrol
>
Kalite Politikası

 

BUYUK2.JPG (16911 bytes)

DÖVME ÜNİTESİ
Dövme ünitemizde ayrıca dişli imalatı yanısıra, 100 gr. ile 8 kg. arası açık kalıpla dövme, kapalı kalıpla dövme ve çapak alma işlemleri yapılabilmektedir. Ayrıca 100 kg'a kadar  kısmen yığma işlemleri (kafa şişirme) yapılabilmektedir.Dövme ünitemizde muhtelif kapasitede friksiyon (vidalı) presler, eksantrik presler, şahmerdanlar (havalı çekiçler), ısıtma ocakları ve normalizasyon ocakları mevcuttur. Dövme sonrası parça yüzeyleri kumlama makinalarında temizlenmektedir. Maksan dişli, dişli mamüllerinin %90'a yakınını dövme olarak imal etmektedir. Artan büyük dövme kapasitesini de diğer firmalara hizmet vererek doldurmaktadır. Dövme ünitemiz içinde ayrıca kalıp işleme atölyesi de bulunmaktadır. Kalıp işleme atölyesinde 100 amperlik elektroerezyon tezgahı ile kalıp işleme frezeleri mevcuttur.

Forging Parts1  Forging Parts2       Eccentric Press2

 

ISIL İŞLEM ÜNİTESİ
I
sıl işlem ünitemizde atmosfer kontrollü gaz sementasyon sistemine sahip makinalar ile ısıl işlem yapılmaktadır. Tesiste 350 kg. şarj kapasiteli ocaklarda kendi imalatımız yanında ve çevre kuruluşlara da hizmet vermekteyiz. Tesiste her türlü ıslah çelikleri, semente çelikleri, sıcak iş çelikleri (kalıp malzemeleri) ve imalat çelikleri ısıl işlem edilebilmektedir. Isıl işlem görmüş parçalar kumlama makinalarında temizlenmektedir. Gaz sementasyon tesisi son teknolojiye uygun olup çevre dostu bir üretime imkan sağlamaktadır. Maksan Dişli Makina Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. eski üretim metodu olan siyanür esaslı tuz banyolarının kullanıldığı ısıl işlem sistemini terkedip, gaz sementasyon tesisini kurarak doğaya karşı da saygılı olduğunu kanıtlamış bulunmaktadır.

ilksayfa.jpg (22796 bytes) Heat Treatment

                                                

 

DİŞLİ AÇMA ÜNİTESİ GLEASON & OERLIKON SİSTEM AYNA MAHRUTİ
DİŞLİ İMALATI, son teknolojiye uygun, otomatik beslemeli (bantlı) makinalarla çalışmaktadır. Yaygın dişli çeşitleri ile, her türlü helis dişli, düz dişli, düz konik dişli, zincir dişli, konik helis dişli, spiral konik dişli, hipoid (ayna mahruti) dişlileri imal edilebilmektedir. Ayna Mahruti dişlileri GLEASON ve OERLIKON sistemleri ile açılmaktadır. Dişli üretimi kapasitelerimiz ise dişli çapı 1400 mm'ye kadar iç-dış dişli, diş boyu 300 mm'ye kadar, modül kapasitesi 0.5 modül ile 20 modül arasında olan dişli imalatını kapsamaktadır. Gleason dişli kesim ve Oerlikon dişli kesim yanında, ayrıca dişli kesim kesici takımlarının ve freze kesici takımlarının bilenmesi Maksan Dişli bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Konik dişli imalat çapı yaklaşık 700mm dir.

spiral bevel gear.jpg (140071 bytes) Gear Hobbing2 Spiral Bevel Cutting straight bevel gear.jpg (88644 bytes)

            

 

BOHRWERK ATÖLYESİ
Maksan dişli kendi bünyesinde bulunan 105mm lik Bohrwerk Tezgahı ile, kendi imalatı olan büyük redüktörlerin yanında, Çimento Fabrikalarında, Maden İşleme Makinalarında, Kablo Fabrikalarında, Petrokimya Tesislerinde kullanılan Redüktörlerin yenilerinin yapımında ya da redüktör yenilemelerinde de hizmet vermektedir.

Bohrwerk Bohrwerk2.JPG (9922 bytes)

 

CNC İŞLEME MERKEZİ ve CNC TORNA ATÖLYESİ
Maksan Dişli, özellikle dişli imalatı ve kalıp imalatı için kendi bünyesinde bulunan 1500kg ağırlığa kadar parça işleme kapasitesine sahip CNC İşleme Merkezi ile kendi imalatının yanında diğer firmalara da kalıpçılık ve yüksek adetli parçaların işlenmesi konusunda da hizmet vermektedir. Ayrıca bünyesinde bulunan CNC Tornalarla da kendi imalatının yanında diğer firmalara da yüksek adetli CNC Torna işleri de yapmaktadır.

machiningcenter1.jpg (10554 bytes) machiningcenter4.jpg (8391 bytes)  CNCtorna2.jpg (8159 bytes)

 

KALİTE KONTROL
Maksan Dişli toplam kalite felsefesi ile hareket etmeyi hedeflemiştir. Dişli profil ölçme, dişli helis açısı ölçme ve kontrolleri, geometrik boyutların ölçümleri hassas bir şekilde yapılmaktadır. Tüm ürünlerimizin işlem gördükleri makinalardan istenen toleranslar dahilinde hatasız olarak imalatının yapılmasına dikkat edilmektedir. Bunun için çeşitli istatistiki kontrol yöntemleri kullanılmakta ve çalışan personelin bu konuda eğitimine birincil önem verilmektedir.

Spiral Bevel TestGear TestGear Measure

CMM1.jpg (29668 bytes)

KALİTE POLİTİKASI
Maksan Dişli Makina Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti.dişli imalatı konusunda uzmanlaşmıştır. İmal ettiğimiz ürünlerin kalitesi ve müşteri tatmini işletme başarımızın sürekliliğinin anahtarıdır. İşletme sürecinin her aşamasının bütünü ile kontrolünü amaçlayan kalite sisteminin kurulması ile en üst düzeyde müşteri tatmini sağlanacak; kalite, verimlilik ve esneklikte en üst düzeye ulaşılacak ve maliyetler düşürülecektir. Bu bağlamda, kalite politikamızın ana hatları;

En üst düzeyde müşteri tatmininin sağlanması, Ürün kalitesinin sürekli iyileştirilmesi ve maliyet azaltıcı çalışmaların tüm personelimizin katılımı ile yürütülmesi, Tedarikçilerimize yaptırdığımız işlerle ilgili gerekliliklerin sürekli olarak açık ve anlaşılır bir şekilde iletilmesinin sağlanması, Kalite iyileştirme çalışmalarının sistematik ve planlı bir şekilde herkesin katılımı ile, iç ve dış müşterilerimizin gerekliliklerinin karşılanmasına öncelik verilerek sürdürülmesi, Tüm çalışanlarımıza sürekli eğitim programlarının düzenlenmesi, Çalıştığımız çevrenin korunması ve kısıtlı kaynaklarımızın en az fire oluşturacak şekilde kullanılması, Yaptığımız her işin ilk seferinde ve sürekli olarak doğru yapılması ve Kalite iyileştirme çalışmalarında sürekliliğin sağlanmasıdır.

Web sitemizdeki resimlerin kopyalanması yasaktır.

Copyright © 2011 Maksan Dişli Makina Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti.